Opolski Klub Przyrodników BOLKO

zaprasza

na wycieczkę statutową p.t.
Hydrozabawa we

Wrocławiu

w dniu 19 czerwca 2016 r (niedziela)

Statek Rusałka na tle Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu

Program wycieczki:

Będzie to nasz trzeci z kolei wyjazd do Wrocławia. Wrocław to miasto rzek i mostów, dlatego będziemy się bawić pod znakiem wody.

Wyjazd autobusem o godz. 8.00 z przystanku na ul. Wiejskiej w Opolu, a o 8.10 odjazd z parkingu na rogu ulic 1 maja i Duboisa. Przyjazd do Wrocławia, zwiedzanie Muzeum Wody czyli słynnego Hydropolis. Jest to fenomenalna, multimedialna prezentacja o naturze życiodajnego związku chemicznego H2O. Hydropolis kosztowało 59 mln zł, a powstało w podziemiach MPWiK. Znajdziemy tam interaktywne ekrany i hologramy, na których można obejrzeć historię powstania naszej planety. Jest też sala relaksu, gdzie można wsłuchiwać się w szum morza i prawdziwe odgłosy z dżungli. Co jeszcze? Sprawdzimy sami!

Następnie przejedziemy do Ogrodu Botanicznego U. Wr., który będziemy zwiedzać ze szczególnym uwzględnieniem działu roślin wodnych. O tej porze roku ogród jest szczególnie piękny. Kto jeszcze nie był, niech wejdzie do Panoramy Natury- kanału czasu, w którym można zapoznać się z ewolucją świata roślin i zwierząt naszej planety. W ogrodzie polecamy posiłek w Cafe Flora, we własnym zakresie.

Następnie czeka nas 2-godzinny rejs po Odrze. Płynąc statkiem po Wrocławiu będziemy zwiedzać miasto od strony rzeki. Czy wiesz, że Wrocław ma 88 km szlaków wodnych? Ahoj!

Koszt wycieczki
Dla członkiń i członków PTTK 90 zł, dla niezrzeszonych 100 zł

Świadczenia: Przejazd autokarem, przewodnik, ubezpieczenie NW, wszystkie wstępy i bilet na statek są w cenie wycieczki

Kierownictwo wycieczki:

Renata Kamińska 693186735; Krystyna Słodczyk 793431055

Zapisy

w środy, w godz. 15.00 do 17.00, w Domku Lodowym, w Opolu, ul. Barlickiego 2A, u Danusi Bednarek.Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Nie zwlekajcie. Zapisujcie się szybciutko , bo musimy zadatkować wynajęcie statku!

Oczywiście, wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody. Ale przecież wiecie, ze na naszych wycieczkach zawsze panuje dobry klimat. Proponujemy nowe miejsca, nowe przeżycia, nowe emocje! Zapraszamy!