Bośnia i Hercegowina –„Smak Orientu”

27.09 – 06.10.2024

1 dzień
wyjazd z Rzeszowa dworzec PKS stanowisko M (zbiórka godz. 18.45, wyjazd 19.00), przejazd przez: Słowację.
2 dzień
kontynuacja podróży przez Węgry, Chorwację, Bośnię, Jajce (kandydat na listę UNESCO) – zwiedzanie miasta m.in.: twierdza, mury obronne, zespół baszt, meczet Dizdarów, wieża zegarowa, meczet Singa-bega, ruiny kościoła św. Marii, tradycyjne domy muzułmańskie, meczet Esme Sultanija. Przejazd do hotelu (3 noce) – okolice Kupres, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
śniadanie, wycieczka górska w pasmo Kameśnica: Vaganj – Burnjaca (1770 m n.p.m.) – Garjata (1773 m n.p.m.) – Bliznićki brig (1690 m n.p.m.)  – Kameśnica (1800 m n.p.m.) – Konj (1856 m n.p.m.)Podgradina  [czas przejścia ok. 9 godz.]. Powrót w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
śniadanie, wycieczka górska na najwyższy szczyt Hercegowiny: Masna Luka – Ravnine – Ploćno (2238 m n.p.m.) –Cvrsnica -Masna Luka  [czas przejścia ok. 9 godz.]. Powrót
w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
śniadanie, wycieczka górska:  Draga (1200 m n.p.m.) – Veliki Vran (2074 m n.p.m.) –Bjela Glava (1949 m n.p.m.) – Vran (2020 m n.p.m.) - Bilidinje  Jezero  [czas przejścia ok. 8 godz.]. Przejazd do hotelu – okolice Ćitluk (4 noce), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień

śniadanie, Poćitelj – dawne tureckie miasteczko, twierdza Hadżi-Alijas, koniak, medresa, wieża zegarowa, łaźnia turecka,Radamija - zespół kamiennych steckow (nagrobkow) należących do sekty Bogomilcow (UNESCO), Medjugorje – sanktuarium Królowej Pokoju, kościół św. Jakuba, wzgórze Podbrdo - miejsce objawień Maryjnych. Powrót w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

śniadanie, wycieczka górska w masyw Prenj - Bośniackie Himalaje: Rujiśte – Zelena Glava (2115 m n.p.m.) – Prevorac – Rujiśte [czas przejścia ok. 9 godz.]. Powrót w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Mostar - kamienny Stary Most (UNESCO), bazar Kujundżiluk, ruiny fortu tureckiego, most Kriva ćuprija, meczet Karadjoz-Bej, meczet Kośkin-Mehmed Pasha, meczet Nesuh-Aga-Vucjakovic, wieża zegarowa, czas wolny, Blagaj - Vreno Bune – źródło krasowe, klasztor derwiszów.Powrót w miejsce zakwaterowania,. obiadokolacja, nocleg.

9 dzień

śniadanie, wykwaterowanie,przejazd doliną NeretvyJablanica  - miejsce bitwy nad Neretvą, jezioro Jablanickie. Sarajewo – zwiedzanie: katedra pw. Serca Jezusowego, miejsce zamachu na Franciszka Ferdynanda, kryty bazar - Bezistan, meczet Gazi Husrev-bega, synagoga, wieża zegarowa – sahat kula, targ Baśćarśija, studnia Sebilj – fragment pierwszego w Europie wodociągu, ratusz, czas wolny, przejazd do hotelu w  Chorwacji (1 noc), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Węgry, Słowację, Przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 20.00

Cena ok. 2650, 00 zł / 1 os. zawiera: przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie kl, nnw, pilot - przewodnik, przewodnik miejski (Mostar, Sarajevo),
8 noclegów (hotel ***/****, 8 śniadań, 8 obiadokolacji. Dodatkowo płatne bilety ok. 20 euro.

Zapisy do 10 grudnia (ilość miejsc ograniczona) na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,zaliczka w wysokości 500 zł płatna  do 10 stycznia oraz  500 zł. do 15 lutego 2024  Pozostała kwota 30 dni przed wyjazdem. Wpłaty dokonujemy na konto ORSO PTTK nr konta: 20 1240 3103 1111 0000 3486 0713.
W tytule przelewu podajemy imię i nazwisko oraz dopisek „Bośnia i Hercegowina”. Dodatkowo potwierdzenie przelewu wysyłamy na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tras.